DEVANT 32STV104
32″ HD SMART TV
Out of stock
Share Products
Categories , , Tags , ,
General Details
  • Model: 32STV104
  • Screen Size: 32"
  • Backlight: Direct LED
Design
  • Frame: Floating Glass Design
  • Stand Material: Plastic
  • Stand Color: Matte Black
Smart Functions
  • Operating System: VIDAA U
  • Web Browser: TV Browser
  • App Store: VIDAA Store
  • Voice Command: Supported
Reception
  • Built-in Digital TV Receiver: ISDB-T
  • TV System: PAL / NTSC
  • SAP / MTS: Supported
Video
  • Resolution: HD Ready (1366 × 768)
  • Refresh Rate: 60Hz Vivid Motion
  • Dynamic Contrast Ratio: 2,000,000:1
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Brightness: 500 cd/m²
  • Viewing Angle (H/V): 178° / 178°
  • Response Time: 8ms
  • Digital Comb Filter: Supported
Audio
  • Dolby Digital: Supported
  • Dolby Digital Plus: Supported
  • DTS Virtual:X: Supported
  • Audio System: M/N
  • Equalizer: Yes
  • Surround Sound: Yes
  • Speaker Output: 6W x 2
Connectivity
  • Screen Sharing: Supported
  • DLNA / Content Sharing: Supported
  • Casting: Supported
  • Wi-Fi / LAN: Supported
  • Bluetooth: Supported
  • USB 2.0: 2 ports (JPEG, MP3, MKV)
  • HDMI Inputs: 2 ports (HDMI 2.0)
  • ARC / eARC: Supported
  • CEC: Supported
  • Antenna Input: 1 (NTSC)
  • Composite A/V Input: 1
  • SPDIF: 1 (Optical)
  • Earphone Output: 1
Other Features
  • Invisible Speakers
  • Wake on LAN
  • Multi-language OSD
  • Zoom Function
  • Sleep Timer (up to 120 minutes)
Power & Dimensions
  • Power Supply: 100–240V AC, 50/60Hz
  • Power Consumption: 50W
  • Standby Power: <0.5W
  • Net / Gross Weight: 3.7 kg / 5.0 kg
Dimensions (W × D × H):
  • With Stand: 726 × 159 × 472 mm
  • Without Stand: 726 × 84 × 430 mm
  • Package Size: 811 × 122 × 515 mm